Jak spakować rzeczy do wysyłki kurierskiej?

InnyTransport
Jak spakować rzeczy do wysyłki kurierskiej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach zakupy internetowe stały się codziennością. Wysyłanie i odbieranie paczek nie jest niczym zaskakującym, jednak aby towar dotarł w ręce odbiorcy w nienaruszonym stanie, należy go prawidłowo zabezpieczyć. Wiele firm kurierskich odmawia przyjęcia paczki do przekazania, jeśli jest ona źle zapakowana. Zobacz, jak poprawnie zapakować różne rzeczy do wysyłki.    

Zabezpieczenie elementów przed przemieszczaniem się   

Wysyłane w paczce przedmioty nie mogą luzem przesuwać się po kartonie, w którym mają być odebrane przez kuriera. Znacząco zwiększa to prawdopodobieństwo uszkodzenia produktu i sprawia, że paczka może nie zostać przyjęta. Przekładki tekturowe pozwalają podzielić karton na kilka mniejszych segmentów, dzięki czemu opakowanie będzie lepiej dopasowane do wymiarów przesyłki i lepiej zabezpieczy towar. Dzięki przekładkom możesz też wysłać więcej niż jeden produkt w tym samym kartonie. Nawet w przypadku delikatnego szkła tego typu zabezpieczenie sprawdza się doskonale. 

Ekologiczne pakowanie   

Aby przesyłka mogła bezpiecznie dotrzeć do rąk odbiorcy, towar w niej musi być odpowiednio zabezpieczony i ustabilizowany. Niestety wiele materiałów służących za wypełnienie paczki wykonanych jest z plastiku, przez co są bardzo szkodliwe dla środowiska. Podczas pakowania paczek warto jest postawić na dużo bardziej przyjazne dla planety materiały. Coraz bardziej popularną alternatywą dla folii bąbelkowej jest papier do pakowania paczek, który nacięty jest w taki sposób, by podobnie jak folia, amortyzować uderzenia i upadki.   

Fantastycznym i zrównoważonym odpowiednikiem styropianowych “chrupek” do pakowania paczek jest z kolei skropak, czyli materiał składający się ze skrobi roślinnej. Wykonane z niego wypełnienie do paczek rozpuszcza się w wodzie i nie zawiera mikroplastiku, dzięki czemu można po prostu spłukać je w zlewie. Warto jednak wykorzystać skropak w innym celu. To tworzywo doskonale sprawdza się jako nawóz do roślin domowych, zwłaszcza sukulentów. Jest naturalny, organiczny, a w jego skład nie wchodzą detergenty, tworzywa sztuczne czy substancje toksyczne.   

Wysyłanie paczek w automatach   

Coraz więcej firmy kurierskich, poza tradycyjnymi usługami, decyduje się także na stworzenie własnych automatów pocztowych. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie zarówno przy nadawaniu, jak i przy odbieraniu paczek. Wielu klientów preferuje taką formę zakupów internetowych, ponieważ eliminuje to ryzyko nieobecności podczas wizytu kuriera czy konieczność czekania na przesyłkę w domu. Automaty pocztowe mają jednak pewne ograniczenia. Wymiary skrytek w tych urządzeniach są ściśle określone i nie można nadać paczki większej, niż dany rozmiar skrytki. Zarówno długość, jak i szerokość oraz wysokość kartonów muszą być co do centymetra wymierzone. Dla przykładu gabaryt C to rozmiar paczki o maksymalnych wymiarach 640x380x410 cm.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie zabezpieczyć swój budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi?
Jak skutecznie zabezpieczyć swój budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi?
Chroń swoje budynki przed niebezpiecznym wpływem burz. Dowiedz się jak zabezpieczyć nieruchomość, poznaj techniki ochrony i skuteczne rozwiązania przed wyładowaniami atmosferycznymi.
Opakowania foliowe, czyli przepustka do innowacji w Twojej branży
Opakowania foliowe, czyli przepustka do innowacji w Twojej branży
Producent opakowań foliowych odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań dla różnych branż.
Zwiększanie wydajności i bezpieczeństwa pracy dzięki nowoczesnym technologiom w spawalnictwie
Zwiększanie wydajności i bezpieczeństwa pracy dzięki nowoczesnym technologiom w spawalnictwie
Dowiedz się, jak nowoczesne technologie przyczyniają się do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa w spawalnictwie. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z ich zastosowania.
Ostatnie wpisy