Towarowe linie lotnicze w Polsce – czy można wysłać duże zamówienie?

LotniczyTransport
Towarowe linie lotnicze w Polsce – czy można wysłać duże zamówienie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Masz większa firmę i zajmujesz się transportem dużych zamówień? Klient chce, by paczka została przetransportowana bardzo szybko, a może towar ma dotrzeć za granicę? W takim wypadku warto zastanowić się nad jej wysłaniem linią lotniczą

Chcesz wiedzieć, czy to możliwe i jakie wymogi musi spełniać wysyłana paczka? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jak przygotować towar do transportu lotniczego.

Czy warto wysyłać paczki liniami lotniczymi?

Warto wiedzieć, że towarowe linie lotnicze to jedna z gałęzi transportu, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Od pewnego czas to właśnie linie lotnicze transportują setki tysięcy paczek większych i mniejszych, które trzeba przetransportować z jednego kontynentu na drugi. 

To samo umożliwia transport morski, jednak warto wiedzieć, że w przypadku samolotów transport trwa tylko kilka dni. To nie jest możliwe w przypadku transportu morskiego. Wydawać się może, że wysłanie większej paczki samolotem jest trudne i skomplikowane, jednak firmy transportowe pomagają na każdym etapie nadania towaru. Dzięki temu transport staje się łatwiejszy, nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Jakie są zalety wysyłek lotniczych?

Istnieje wiele zalet tego rozwiązania. Po pierwsze jest to czas transportu. Nie ma co ukrywać – obecnie klienci oczekują towaru tak szybko jak to możliwe. Liczy się więc czas, a linie lotnicze są w stanie przetransportować paczkę z jednego miejsca do drugiego w jeden dzień.

Warto podkreślić, że samoloty jako jedyne są w stanie dotrzeć do niektórych miejsc na ziemi, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania. W tym transporcie wypadki zdarzają się bardzo rzadko, dzięki czemu jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na przetransportowanie swojego towaru z punktu A do punktu B.

Jakie są wady wysyłek lotniczych?

Transport towaru liniami lotniczymi ma również kilka wad. Jedną z nich jest cena. Niestety jest to transport, który kosztuje najwięcej, ponieważ wynajęcie samolotu, pilota, a także czas przelotu to naprawdę spore koszty.

Dodatkowo lot samolotu uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Jeśli nie jest bezpiecznie, to lot może zostać wstrzymany lub odwołany, co naraża na opóźnienia w transporcie. Nie można zapomnieć o tym, że ładowność samolotów jest ograniczona. To więc oznacza, że nie można przekraczać normy i nie można wysyłać bardzo dużych i ciężkich towarów.

Jakie informacje powinny znaleźć się na paczce wysyłanej linią lotniczą?

Decydując się na transport paczki linią lotniczą trzeba pamiętać o tym, by na opakowaniu towaru znajdowały się wszystkie niezbędne informacje. Co zatem powinno znaleźć się na paczce?

Nie może zabraknąć nazwy i adresu nadawcy. Konieczny jest również jego podpis. Kolejną informacją, której nie może zabraknąć, jest nazwa i adres odbiorcy przesyłki. Potrzebne są również numery referencyjne nadawcy i odbiorcy. Trzeba również zawrzeć informacje na temat tego, jaka rzecz jest transportowana, jaką masę ma towar, ile go jest w jednej paczce, w jaki sposób został zapakowany. Potrzebna będzie również informacja na temat tego, jaką cenę ma transportowany towar.

Jak pakować towar wysyłany linią lotniczą?

Jeśli decydujesz się na wysłanie większej paczki linią lotniczą, to koniecznie pamiętaj o tym, by właściwie ją zapakować. Jakie wymogi trzeba spełniać? Bardzo ważne jest to, czy paczka jest umieszczona na paletach, czy nie. Jeśli przesyłka transportowana jest na paletach, to jej waga nie może przekraczać 1000 kilogramów. Jeśli jednak jest to przesyłka niepaletowa, to powinna ważyć nie więcej niż 70 kilogramów.

Wiedząc już nieco więcej na temat tego, jak wysyłać przesyłki transportem lotniczym, można się do tego lepiej przygotować. Warto pamiętać, by ubezpieczać paczki, ponieważ w trakcie transportu lotniczego przewijają się one przez wiele miejsc i rąk.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy przewóz towarów drogą powietrzną jest ekologiczny? Rozważania na temat transportu lotniczego
Czy przewóz towarów drogą powietrzną jest ekologiczny? Rozważania na temat transportu lotniczego
Rozważmy dzisiejsze problemy ekologiczne w kontekście transportu lotniczego. Czy przewożenie towarów drogą powietrzną może być uznane za ekologiczne? Sprawdźmy.
Rozumienie mechanizmu działania: jak prawidłowo wybrać i zadbać o swoją pompę hydroforową
Rozumienie mechanizmu działania: jak prawidłowo wybrać i zadbać o swoją pompę hydroforową
Przyjrzyj się bliżej mechanizmom działania pomp hydroforowych i dowiedz się, jak prawidłowo wybrać i dbać o tę niezbędną część Twojego systemu wodociągowego.
Jak wybrać odpowiednią żywicę do posadzki przemysłowej – praktyczny poradnik
Jak wybrać odpowiednią żywicę do posadzki przemysłowej – praktyczny poradnik
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru żywicy do posadzki przemysłowej. Praktyczny poradnik pomoże Ci zrozumieć różne typy żywic i wybrać najbardziej odpowiednią dla Twoich potrzeb.
Ostatnie wpisy