Volkswagen kontynuuje prace nad autonomicznymi samochodami dostawczymi!

Volkswagen kontynuuje prace nad autonomicznymi samochodami dostawczymi!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Elektryczny model ID.BUZZ będzie pierwszym tego typu pojazdem producenta z funkcją jazdy autonomicznej! Jak podkreśla prezes zarządu, Carsten Intra – o istotny wkład w mobilność miejską i w bezpieczeństwo na drogach.

Prace badawczo-rozwojowe nad samochodami dostawczymi Volkswagena nabierają tempa. Za sobą mają już sukcesy w konsekwentnym wprowadzaniu systemów jazdy autonomicznej. Kiedy możemy spodziewać się autonomicznych dostawczaków na rynku?

Według planu koncernu, moment ten nastąpi w 2025 roku, kiedy to systemy autonomicznej jazdy do użytku w ruchu drogowym.

W tym roku po raz pierwszy przeprowadzimy próby terenowe, w których system autonomicznej jazdy firmy Argo AI zostanie umieszczony w nowym modelu ID.BUZZ, który już wkrótce znajdzie się w sprzedaży. Celem testów jest opracowanie koncepcji wykonywania usługi transportowej i zatrzymywania się w wybranym miejscu, podobnej do tej, którą dziś oferuje MOIA. W połowie tej dekady nasi klienci w wybranych miastach otrzymają możliwość dowozu do wybranego celu autonomicznymi pojazdami.

Christian Senger, szef działu jazdy autonomicznej

(Fot. materiały prasowe Volkswagen)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio przygotować meble do przechowywania?
Jak odpowiednio przygotować meble do przechowywania?
Dowiedz się, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje meble przed przechowywaniem, aby zachować ich jakość i estetykę. W naszym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy oczyszczaniu, pakowaniu i wyborze miejsca składowania.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria i części do twojego motocykla?
Wybieranie odpowiednich części i akcesoriów do motocykla może być skomplikowanym procesem. Poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i zapewnić maksymalną wydajność swojej maszyny.
Poradnik, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do twojego pojazdu
Poradnik, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do twojego pojazdu
Dowiedz się, jakie oświetlenie do samochodu wybrać, aby poprawić komfort prowadzenia i bezpieczeństwo podczas jazdy. Poradnik szczegółowo omawia kluczowe kwestie związane z wyborem oświetlenia.
Ostatnie wpisy